7 czerwca 2020

Sposoby na zatrzymanie wypadania włosów

By Atalanta

Dzisiejsze tempo życia, sprawia nie tylko, że nie mamy czasu na przyjemności czy relaks, ale także, że żyjemy w wiecznym stresie, nerwach i depresji. Prowadzi do to do wielu chorób cywilizacyjnych, które dokuczają praktycznie każdemu, kto żyje w mieście i pracuje w korporacji czy też prowadzi własną działalność. Skutkuje to zawałami serca, depresją, samobójstwami, nadciśnieniem, chorobami tarczycy czy otyłością.

Utrata włosów

Często także ludzie doświadczają utraty włosów. Spowodowane jest to nie tylko złą dietą, ale także zbyt dużą ilością czynników stresogennych. Tak jak dolegliwościami wewnętrznymi ludzie przejmują się mniej, bo ich nie widać na pierwszy rzut oka, tak z zewnętrznymi jest zupełnie inaczej. Utrata zębów czy włosów sprawia, że spada chęć wychodzenia z domu, pojawia się depresja, akceptacja siebie i wiele innych dolegliwości. Jak więc ratować znikające z głowy włosy?

Kawa nie tylko do picia

Okazuje się, że doskonały wpływ na włosy ma bardzo popularny napój, jakim jest kawa. Zawiera ona bowiem substancję, która nie tylko pobudza umysł do pracy i przywraca chęci życia, wstając wcześnie rano, ale także przyśpiesza porost włosów oraz wyrastanie nowych. Dziwisz się pewnie, że wypijasz tyle kaw dziennie, a włosów jak nie było, tak nie ma? W tym wypadku trzeba bowiem wcierać napój w skórę głowy, a nie przyjmować go wewnętrznie. Należy także pamiętać o tym, że powinna to być czarna kawa, a nie kawa cappuccino czy rozpuszczalna. Takiego napoju nie słodzimy, ani nie dolewamy mleka.